Zasady importu

Jak wygląda proces importu z Ameryki?

1

1. Wybór pojazdu

Nie ma znaczenia czy szukasz konkretnego modelu, czy nie sprecyzowałeś jeszcze swojego motoryzacyjnego marzenia. Zajmujemy się profesjonalnie importem pojazdów z USA i pomożemy Ci w tym. Razem określimy markę, model, rocznik czy wyposażenie. Przez nasze ręce przejechało już ponad 1000 samochodów i dobrze wiemy, na co zwrócić uwagę.
2

2. Poszukiwania

W drugim etapie otrzymujesz od nas oferty z wybranymi już pojazdami, które są dostępne do licytacji w USA. Istnieje możliwość oględzin samochodu na żywo (poprzez wideo rozmowę). Jeśli któraś z ofert zostanie przez Ciebie wybrana, obliczymy koszt transportu oraz podamy sugerowaną kwotę, na której może zakończyć się sama licytacja. U nas nie ma ukrytych kosztów. Następnie sprawdzamy pojazd w bazie Carfax oraz Epicvin. Jeśli raport pojazdu jest bez zastrzeżeń, przechodzimy do licytacji.
3

3. Podpisanie umowy

Umowa to ważny punkt w zasadach importu, która chroni obie ze stron i pozwala na spokojny przebieg całego procesu. Podpisujemy ją nie później niż na 24 godziny przed licytacją. Wtedy klient uiszcza także uzgodniony depozyt, który w przypadku przegranej licytacji w pełni wraca na jego konto.
4

4. Wygrana licytacja

Jeśli masz taką ochotę, możesz osobiście uczestniczyć w licytacji – zapraszamy do naszego biura. Po wygraniu dopełniamy kwestie formalne – w tym momencie klient płaci za zakupiony pojazd oraz uiszcza opłaty aukcyjne. Po dokonaniu płatności pojazd wraz z pełną dokumentacją trafia na jeden z naszych placów w Stanach Zjednoczonych i przygotowywany jest do transportu. Przed załadunkiem robimy szczegółowe zdjęcia, które klient otrzymuje w celu weryfikacji stanu pojazdu.
5

5. Transport

Przed samym transportem otrzymujesz świadectwo ładunkowe, na podstawie którego w każdej chwili możesz monitorować aktualną pozycję statku (GPS). W trakcie transportu otrzymasz od nas podsumowanie kosztów kontenera, transportu i prowizji za usługę do zapłaty.
6

6. Odprawa celna

Gdy pojazd dopłynie do Europy, rozpoczynamy kolejny proces formalny, czyli odprawę celną w Niemczech. Podczas tego etapu otrzymasz kolejne zdjęcia z rozładunku i samochód przejdzie proces clenia, a następnie dostaniesz od agencji celnej do opłaty fakturę za tę usługę i rozliczenie za cło i VAT.
7

7. Odbiór w Polsce

Pojazd trafia do naszego kraju i zgodnie z umówioną formą czeka na Ciebie na naszym placu lub transportowany jest bezpośrednio pod wskazany adres. Na tym etapie możemy także pomóc Ci z przygotowaniem samochodu do przepisów europejskich lub naprawą uszkodzonych elementów – usługi te wyceniane są osobno.